Hakkımızda

TEPEBAŞI AKADEMİ

Tepebaşı Akademi Derneği (TEKAD), 2016 yılında öncelik gençler ve kadınlar olmak üzere insanlarımızın Kültürel, Akademik, Sportif, Eğitim ve Sanatsal yönlerden desteklenmesi, projeler aracılığı ile ilgili kurum, kuruluş ve kişilerle buluşturulması temelinde kalıcı, sürdürülebilir bir zeminde hizmet veren faaliyetler yapmayı amaç edinmiş bir sivil sorumluluk olarak kurulmuştur.

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, toplumsal, sağlık, kariyer, el sanatları, akademik çalışmalara destek, güncel gündem değerlendirmeleri, düşünce kulüpleri, okuma ve anlatma becerileri, geleneksel spor alanları gibi toplumumuzu ilgilendiren birçok alanda yaygın bir yöntemle halk tabanına ulaşmayı hedeflemiş, yaşam boyu öğrenime inanan bir dernektir.

Benzer alanda faaliyet gösteren tüm kurum ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine açık, bilinçlenmenin halkın kendi isteği ile mümkün olacağına inanmış, bilgi ve kültür aktarımının nesiller arasında sağlıklı yapılmasına katkı sağlamayı hedef edinmiştir. Derneğimiz Kültür BakanlığıGENÇDES programı ile Geleneksel Türk Okçuluğu Sanat Atölyesi çalışmasına başlayarak ilk projesini tamamlamıştır.

Spor yapma ve sosyal imkânı kısıtlı olan yetenekli gençlerimizi keşfederek oluşturduğumuz atletizm ve oryantrik takımımız birçok yarışmada dereceler almıştır. Bu dallarda bazı sporcularımız Türkiye Milli Takımına girmeyi başarmıştır.

Ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokolle mahallelerde kadınlarımız ve gençlerimiz öncelikli olmak üzere birçok alanda kurslar açmaktadır ve açmaya devam etmektedir.

Genç ve dinamik yönetim kadrosu ile birçok projelere imza atmayı hedefleyen TEKAD, sürekligelişen yüz olmaya gayret etmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ